اجاق گاز رومیزی سینجر از جنس طلا متعلق به آشپز معروف ایرانی است

اجاق های گاز سوز اولیه چراغ راهنما نداشتند و بنابراین باید با کبریت روشن می شدند. اگر در بسته بود و گاز روشن می ماند، گاز می توانست محفظه فر را پر کند و در تمام اتاق پخش شود.

یک قوس الکتریکی ساده، یا روشن شدن یک لوله، می تواند گاز اتاق را مشتعل کند و باعث انفجار شود.

سازندگان اجاق گاز رومیزی سینجر بعداً برای جلوگیری از این حوادث ناگوار یک شیر اطمینان در کوره ها نصب کردند.

این شیرهای اطمینان حتی امروزه در اجاق گازهای گازسوز باقی می مانند. یکی از ویژگی های ایمنی اضافه شده، احتراق الکتریکی چراغ خلبان است – کلیکی که درست قبل از ظاهر شدن شعله می شنوید.

نمای کامل که همه ویژگی ها را نشان می دهد در آغاز قرن بیستم، بسیاری از زنان هنوز از اجاق‌های زغال‌سوز استفاده می‌کنند  هر روز صبح آتش می‌افروزند.

دائماً آتش را مراقبت می‌کنند، خاکستر را خالی می‌کنند و برای جلوگیری از زنگ‌زدگی اجاق‌ها، از پولیش سیاه مومی استفاده می‌کنند.

همه اینها یک ساعت یا بیشتر طول کشید و هنوز هیچ آشپزی در کار نبود. نگهداری از اجاق گازهای گازسوز کار بسیار کمتری را می طلبد و بنابراین می تواند زمان خانم ها را در آشپزخانه کاهش دهد.

اجاق

اگرچه شرکت های گاز قبلاً گاز لوله کشی را برای روشنایی شهرها و منازل به بازار عرضه کرده بودند، اما تصمیم بر این شد که اگر اجاق گاز باقی می ماند، شرکت های گاز باید خطوط تولید خود را گسترش دهند و از این طریق گاز مورد نیاز اجاق ها را با لوله کشی تامین کنند. گاز وارد خانه های فردی می شود.

شاید بارزترین ویژگی اجاق گاز این باشد که سطح آن هنگام پخت و پز تا حد زیادی خنک می ماند. مشتریان می‌توانند به جای اینکه مجبور شوند اجاق‌های زغال‌سوز را انتخاب کنند که می‌تواند سوخت‌های بالقوه ایجاد کند، می‌توانند انواع گاز سوز کوچک‌تر را انتخاب کنند.

در سال 1915، یک پیشرفت بزرگ برای اجاق گازهای گازسوز معرفی شد – ترموستات برای فر. علاوه بر این، تقریباً در همان زمان، گاز طبیعی برای استفاده در اجاق گازهای گازسوز معرفی شد.

این گاز طبیعی برای اطرافیان ارزان تر و سمی تر است. تعداد اجاق‌های گازسوز تا سال 1930 از دو به یک اجاق‌های زغال‌سنگ یا هیزم‌سوز بیشتر بود.

امروزه اکثر اجاق گازها مجهز به مشعل گازی و اجاق برقی هستند. داشتن مشعل های گازی به آشپز اجازه می دهد تا کنترل کاملی بر حرارت اعمال شده به غذا داشته باشد.

فرهای گازی به اندازه فرهای برقی گرم نمی شوند، اما از خشک شدن کیک ها و براونی ها به طور موثرتری جلوگیری می کنند. به طور کلی، اجاق گازهای گازسوز تقریباً برابر با انواع دیگر اجاق های موجود در بازار هستند.