ارتباط سرکه سیب با کاهش وزن و فشار خون

سرکه سیب ممکن است به کاهش وزن کمک کند. همه می خواهند وزن کم کنند. مکمل هایی که سرکه خانگی کاهش وزن را تسهیل می کنند، تقاضای زیادی دارند.

و همانطور که مشخص شد، یک کارآزمایی بالینی تصادفی که اخیراً در مجله غذای عملکردی منتشر شده است نشان داد که ACV ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

شرکت کنندگان 15 میلی لیتر ACV را همراه با ناهار و شام (در مجموع 2 قاشق غذاخوری) نوشیدند. آنها همچنین رژیمی داشتند که 250 کالری کمتر از نیاز روزانه آنها بود.

محققان دریافتند که ACV و سرکه سفید طبیعی به طور قابل توجهی وزن را کاهش می دهد. در واقع، افراد گروه ACV به طور متوسط ​​8.8 پوند در طی 12 هفته با سرکه سیب از دست دادند.

از سوی دیگر، شرکت کنندگانی که ACV دریافت نکردند، تنها 5 پوند در طول دوره مطالعه 12 هفته ای با سرکه سیب از دست دادند. محققان همچنین دریافتند که ACV باعث کاهش سطح کلسترول می شود.

ACV ممکن است تأثیر متوسطی بر کاهش وزن داشته باشد، اما عضویت در ورزشگاه خود را رها نکنید. به خاطر داشته باشید که افراد در این مطالعه از رژیم غذایی با کالری محدود استفاده می کردند و ورزش می کردند. محققان استدلال کردند که ACV با کاهش اشتها بر وزن تأثیر می گذارد.

سرکه سیب فشار خون شما را کنترل نمی کند. یکی از افسانه های رایج این است که ACV می تواند برای کنترل فشار خون استفاده شود. در تحقیقاتم، یک مطالعه کوچک روی موش‌ها پیدا کردم.

این که فشار خون سیستولیک در موش‌هایی که از رژیم غذایی حاوی اسید استیک و سرکه انگور تغذیه می‌کردند در مقایسه با آنهایی که فاقد آن بودند، کاهش یافت.

هیچ مطالعه ای با استفاده از ACV برای فشار خون بالا در افراد وجود نداشت.

 • منابع:
 1. Debunking the health benefits of apple cider vinegar
 • تبلیغات: 
  1. ساخت بزرگ ترین مجسمه فیل با استفاده از انگشتر
  2. نخ پلی استر که در جنگل بود راه را به مرد نشان داد
  3. دوخت بهترین مایو با سفره یکبار مصرف
  4. پرورش کنجد بر روی مریخ برای اولین بار توسط اروپاییان