انجیر خشک شده می تواند سبب تغییر شکل گیاهان شود

در این مطالعه، 25 شرکت‌کننده با زگیل‌های معمولی در دو طرف بدن خود از لاتکس درخت انجیر در یک طرف استفاده کردند. از طرف دیگر، پزشکان از سرما درمانی استفاده کردند.

محققان دریافتند که در 44 درصد از شرکت کنندگان، لاتکس درخت انجیر خشک شده به طور کامل زگیل ها را از بین می برد. با این حال، کرایوتراپی مؤثرتر بود و در 56 درصد از شرکت‌کنندگان به معکوس کامل منجر شد.

محققان هنوز نمی‌دانند که چرا انجیر می‌تواند به رفع زگیل کمک کند، اما لاتکس درخت انجیر می‌تواند یک گزینه درمانی ایمن و آسان برای استفاده ارائه دهد که عوارض جانبی کمی دارد یا هیچ عوارض جانبی ندارد.

مطالعات بسیار کمی به ارتباط بین انجیر و سلامت مو پرداخته اند. با این حال، انجیر سرشار از آهن است، که یک ماده معدنی مهم برای کمک به حفظ سلامت مو است.

قبل از اینکه فرد شروع به مصرف عصاره یا مکمل برای سلامت مو کند، باید با پزشک خود صحبت کند تا مطمئن شود که برای آنها بی خطر است.

تحقیقات بیشتری برای آزمایش تأثیر انجیر بر تب ضروری است. با این حال، یک مطالعه روی موش‌ها نشان داد که یک دوز عصاره الکل انجیر دمای بدن را تا 5 ساعت کاهش می‌دهد.
با این حال، مطالعات بیشتری برای تایید این یافته ها مورد نیاز است، زیرا محققان هنوز مطمئن نیستند که چگونه اثر کاهش دمای بدن انجیر را توضیح دهند.

انجیر

به دلیل خواص ملین این میوه، مردم معمولا از شربت انجیر برای کمک به درمان یبوست استفاده می کنند. با این حال، تنها چند مطالعه شواهدی از کمک انجیر به یبوست ارائه کرده اند.

در یک مطالعه، محققان به موش‌ها لوپرامید (Imodium) دادند تا باعث یبوست شود. موش‌هایی که خمیر انجیر دریافت کردند نسبت به گروه کنترل تعداد دفعات یبوست کمتری داشتند.

مطالعه دیگری اثرات انجیر و مکمل های فیبر را در افراد مبتلا به یبوست عملکردی مقایسه کرد. انجیر اکثر علائم یبوست را بهبود می بخشد.